Gipszkartonozás

gipszkartonozás

MENNYIBE KERÜL EGY GIPSZKARTONOZÁS?

Gipszkartonozás Árak 2020

Gipszkarton Rendszerek Árlista

Mi is az a gipszkartonozási munka?

Manapság rendkívül népszerű és széles körben elterjedt lett a gipszkartonnal való térelhatárolások, mind vertikális mind horizontális értelemben, azaz függőleges és vízszintes tereket is el tudunk választani vele. Függőleges értelemben a válaszfalakat, míg vízszintes térelhatárolásnál a gipszkarton álmennyezetekről beszélünk. Röviden gyors, költséghatékony kivitelezési munka jellemzi, célja a tér elválasztása egy vázszerkezet, gipszkarton lapok és szálas szigetelés segítségével.

Lényege, mikor egy teret ketté szeretnénk osztani vertikális értelemben, ezt gipszkarton válaszfalazással tudjuk megoldani a legegyszerűbben, előre megtervezett és kiosztott általánosságban fém vagy esetenként favázra felcsavarozzuk az egyik oldalról a méretre szabott lapjainkat, majd ezt szálas anyagú szigeteléssel kitöltjük, ami a hanggátlást biztosítja, ha ez megvan a másik oldalról is felrögzítjük a lapokat. Csavar fejeknél, illetve illesztéseknél gletteljük a felületet, ezek után már lehet is festeni a felületet.

Jellemző kivitelezési módjai

Két fő típus létezik, horizontális, azaz vízszintes és vertikális, azaz függőleges változatát különböztetünk meg.

 • Horizontális azaz vízszintes térelválasztásnál álmennyezetről beszélünk, ezen belül is

két típust különböztetünk meg.

 • „Kazettás álmennyezetek”

A kazettás álmennyezeteket nagyobb irodaházaknál szokás alkalmazni, de lakó ingatlanok esetében is kivitelezhető, előnye, hogy a függesztett vázszerkezet elkészülte után már csak a kazettás álmennyezet lapokat kell a helyére tenni és nincs további felületkezelési teendő. A kazettás álmennyezeti lapok széles minta választékban álnak rendelkezésünkre. Továbbá óriási előnye a kazettás álmennyezeteknek, hogy a gépészeti, villanyszerelési munkák könnyen javíthatóak utólag, illetve az utólagos kiegészítési berendezések beszerelése is jóval egyszerűbb.

 • Hagyományos gipszkarton állmennyezetek

Leginkább kisebb légköbméter esetén szoktuk alkalmazni, mint például lakóingatlanok esetében. Az eredeti mennyezeti magasságot tudjuk tetszés szerint változtatni. Ezáltal csökken a fűtendő-hűtendő légmennyiség mértéke, kevesebb a fenntartási költségünk.

Metodikája hasonló a kazettás álmennyezetekéhez, itt viszont a fém vázszerkezetre méretre szabott gipszkarton táblákat rögzítünk majd ezt a csavarok és csatlakozásoknál glettelni szükséges, végezetül pedig a festési munkálatok következnek.

Vertikális azaz függőleges térelválasztásnál gipszkarton válaszfalakról beszélünk.

 • Gipszkarton válaszfalak:
  A gipszkarton válaszfalak a hagyományosan falazott válaszfalakhoz képest jelentősen olcsóbb, gyorsabb és tisztább kivitelezést tesznek lehetővé. Nem kell számolni kötési és száradási idővel. A leggyorsabb és legolcsóbb módja egy adott szoba térelhatárolására, vagy átalakítására. Mindezek mellett a gipszkarton falakban el lehet vezetni védőcsövekben, különféle épületgépészeti vagy elektromos vezetékeket is.
 • Gipszkarton előtétfalak:
  Előtétfalak készítése jó megoldás lehet az utólagos gépészeti szerelvények elburkolására legyen az vízvezeték, villanyvezeték vagy klíma csövek. Ebben az esetben is vázszerkezetre kerülnek rögzítésre gipszkarton tábláink. Szintén alkalmas, ha el szeretnék burkolni régi repedezett vakolatú falunk abban az esetben, ha nem szeretnénk újra vakolni, ami több időbe, pénzbe és lassabb kivitelezési időbe kerül.
 • Tetőtér beépítés esetén:
  Új vagy utólagos tetőtér beépítés esetén is egy megfelelő alternatíva a gipszkarton alkalmazása. A vázszerkezetet készíthetjük lécvázzal vagy fém profilokkal. Utólagos tetőtérbeépítés esetén a szarufák között, térdfalnál, valamint a födémen, plusz hőszigetelést tudunk elhelyezni ezzel is korszerűsíteni tudjuk épületünket, mely így nem csak gazdaságosabban fenntartható a fűtési költségek mérséklődésének következtében, hanem az ingatlan értéke is nő ezáltal.
 • Gipszkartonnal való száraz vakolás:
  Száraz vakolás kapcsán elmondható, hogy a leggyorsabb, legegyszerűbb, és legtisztább megoldás vakolatlan falunk burkolásának érdekében a hagyományos vakolási technológiával szemben, legyen szó tégla vagy ytong felületről. A gipszkarton lapjainkat csak a falazatra fel kell ragasztanunk, a csatlakozásokat glettelni és már festhető is a felület.

A gipszkartonozás előnyei:

 • Gyorsan kivitelezhető
 • Költséghatékonyabb a hagyományos térelválasztó falszerkezetekkel szemben
 • Nem igényel vakolást, ezáltal pénzt és időt spórolva meg
 • Teljesen sík sima felületet kapunk
 • Nem éghető
 • Tűzálló gipszkarton is létezik, ha külön tűzvédelmi követelmények vannak
 • Nedves környezetben is alkalmazható az impregnált fajtája
 • Dekorációként is alkalmazható
 • Íves falak is kialakíthatóak
 • A gipszkarton falban különféle víz, villany, gépészeti csöveket/vezetékeket tudunk elvezetni

A gipszkartonozás főbb lépései:

 • Tartószerkezeti váz előkészítése
 • Szerkezeti váz felépítése
 • Gipszkarton lapok méretre szabása
 • Szálas szigetelés elhelyezése
 • Lapok felrögzítése
 • Csatlakozások, csavarfejek glettelése

Gipszkarton típusok:

 • Normál gipszkarton, az esetek többségében ezt a típust alkalmazzuk minden olyan helyen, ahol nincs nedves környezet, vagy a tűzvédelmi előírások nem követelik meg a tűzálló gipszkartont.
 • Impregnált gipszkarton, zöld színű, nedves környezetben, vizes helyiségekben szokás beépíteni.
 • Tűzálló gipszkarton, leggyakrabban tetőterek kartonozására szokták alkalmazni.
 • Impregnált-tűzálló, épületen bárhol alkalmazható.

A kivitelezés menete:

 • Kapcsolatfelvétel, e-mail-en vagy telefonon
 • Időpont egyeztetés
 • Helyszíni konzultáció, épület szemrevételezése, felmérése
 • Kivitelezés

Gipszkartonozási Szolgáltatásaink:
gipszkartonozás árak
gipszkartonozás árak 2020
gipszkartonozás ár
gipszkartonozás munkadíj
gipszkarton ajtó beépítése
kazettás álmennyezet
száraz vakolás
tetőtér beépítés
álmennyezet
előtétfal
válaszfal